Lektor a porotce JP 2019 – Radim Zenkl

Created on 01 September 2019

Radim Zenkl se narodil v Opavě, v 80. letech působil v ostravských skupinách Athabasca a Rozkol. V roce 1985 založil a vedl skupinu Tyrkys, která vyhrála ve finále Porty v roce 1988. Od léta roku 1989 působí v USA, kde v roce 1992 zvítězil v prestižní celoamerické mandolínové soutěži s mezinárodní účastí "Winfield Mandolin Championship".

Natočil osm solových CD, spolupracoval jako studiový hráč na více než 60 CD a vynalezl speciální mandolínovou techniku, při které nástroj zní jako dva nástroje současně. Koncertně a studiově spolupracuje s hráči nové akustické hudby jako je např. Béla Fleck, Jerry Garcia, David Grisman, Mike Marshall, Jerry Douglas, Stanley Jordan a další.

Behěm návštěvy Irska v roce 1999 začal také hrát na tradiční irské píšťaly a postupně na další flétny z celého světa. Radim se objevil na pódiích mnoha zemí všech kontinentů a pravidelně také navštěvuje Českou republiku, kde ho kromě sólových vystoupení měli posluchači možnost slyšet ve spolupráci s hráči a skupinami jako je např: Druhá tráva, Buty, Čechomor, Jiří Stivín, Vlasta Redl, Hradišťan, Bratři Ebenové, Vladimír Mišík, Vladimír Merta, Karel Plíhal, Waldemar Matuška a v televizních pořadech Na plovárně, Gejzír, Noc s Andělem a dalších.

Upravil několik skladeb pro flétnu a sbor, které zazněly na společných koncertech s Bohemiachorem u nás a na turné v Irsku. Byl součástí vedení a účinkujícím na festivalu Bohemia Cantát v ateliérech Kamily Zenklové (2011) a Michala Hájka (2018). 

Odkazy:

V pořadu 'Gejzír' české televize (2019, 5 min):

https://www.ceskatelevize.cz/porady/10805121298-gejzir/219562235000007/video/680076

 

V pořadu ‘Na plovárně’ s Markem Ebenem:

http://www.ceskatelevize.cz/porady/1093836883-na-plovarne/204522160010024-na-plovarne-s-radimem-zenklem

 

Sólo mandola:

https://www.youtube.com/watch?v=hiJunO9WeHU

 

Radim a Bohemiachor:

http://www.youtube.com/watch?v=1-T1dHGU-2g

http://www.youtube.com/watch?v=JE4DNU4dvEg

http://www.youtube.com/watch?v=gAwsafbRbDc

 

Webové stránky:

www.zenkl.com

 

Veronika Vítová (porotkyně a lektorka Jirkovského Písňovaru) vydává (s vaší pomocí?) nové CD

Created on 26 August 2019

Milí přátelé!

Nahrávám právě své debutové CD s mými autorskými skladbami (písněmi, chcete-li) a rozhodla jsem se, že vás touto cestou požádám o pomoc s jeho financováním.

Založila jsem na serveru Hithit svou kampaň, kde si můžete vybrat výši příspěvku a za svůj příspěvek nějakou zajímavou odměnu. Například právě finální podobu CD ve fyzické nebo elektonické podobě, vstupenku na speciální koncet, nebo se mnou můžete zasadit pár stromů, aby to mělo ještě trochu hlubší smysl, nebo si zaplatit hodinu zpěvu, nebo se mnou můžete zajít na pivo atd.
Celé kampani zbývá do konce ještě 25 dní a vybráno je už 50 % celé částky. Pokud by se mi nepodařilo vybrat celých 100 %, všechno se vrací zpět přispěvatelům a to by byla škoda. Doufám, že se podaří cílové částky dosáhnout i s vaší pomocí.

Zde je odkaz, kde najdete detaily projektu:

https://www.hithit.com/cs/project/6536/veronika-vitova-vydava-debutove-cd

Proč to dělám?

Skládat vlastní hudbu a ponořit se do vytváření nečeho nového je pro mě zatím největším hudebním naplněním a natočit vlastní CD je pro profesionálního muzikanta naprostou povinností a samozřejmostí, protože to je jedna z hlavních cest, jak se svou hudbu může dostat do povědomí lidí. Je to vlastně taková virtuální vizitka. Pro nezávislého muzikanta, který není zatím zastupován žádným vydavatelstvím, je to ovšem záležitost poněkud nákladná. Vzhledem k tomu, že CD se ve své fyzické podobě prodávají téměř jen na koncertech, je tato investice také skoro nevratná. Právě proto jsem se rozhodla, že touto cestou oslovím své kamarády, přátele, fanoušky a zatím neznámé filantropy a potenciální sponzory, aby mi s financováním mého projektu pomohli a umožnili mi tak vytvořit projekt bez kompromisů a na špičkové úrovni.

Děkuji za váš čas při čtení tohoto emailu a také za váš případný příspěvek.

Veronika Vítková
www.veronikavitova.cz
www.skety.cz

 

Zvukový záznam JP 2018

Created on 29 November 2018

27.11. byly poštou odeslány obálky, které jste si nadepsali během letošního Písňovaru. Měli byste v nich nalézt CD s MP3 nahrávkami obou soutěžních bloků. Kdyby k Vám obálka nedorazila anebo CD nešlo otevřít, napište nám prosím Vaši adresu a my CD zašleme ještě jednou.

 

Fotky Vlastimila Kahouna

Created on 10 October 2018

O průběhu Jirkovského Písňovaru 2018 si můžete udělat obrázek i z fotogalerie Vlastimila Kahouna, kterému tímto děkujeme. Odkaz zde:

 

https://www.zonerama.com/VLRA/Album/4679357?secret=XwEYdtkPBJy676Dy6b17u6BpH

 

Písňovarské lano

Created on 17 September 2018

Vítěz Písňovaru 2018 v kategorii vokální ansámbly má možnost zazpívat si na Prague A Cappella FestivaluCestovní výlohy a nocleh zajištěn. Pro místní sbory se ušetřené náklady přetaví v honorář. 

Držíme vám palce, vaši písňovarští...

 

Page 1 of 2