Boj o pohár Ventilka Jirkovského

Created on 18 September 2016

kolaz sborympiada

Už potřetí se v rámci festivalu Jirkovský Písňovar bude bojovat o POHÁR VENTILKA JIRKOVSKÉHO. Ten si odnese sbor, který se nejen účastní, ale i vyhraje neotřelou a zábavnou soutěž SBORYMPIÁDA. Ta proběhne na nádvoří Červeného Hrádku zanedlouho poté, co v Rytířském sále dozní poslední soutěžní tóny. I přesto, že jde také o výhru, není třeba mít obavy z příliš soutěživé atmosféry, neboť soutěž probíhá v odlehčeném a zcela přátelském duchu. Jednotlivé disciplíny prověří sbory v různých činnostech, které méně či více se sborovým zpěvem souvisí. 

Z minulých ročníků – soutěž o nejlepší sborovou fotografii, nejoriginálnější předání květiny korepetitorce, největší počet okopírovaných not aj.

Letos jsou pro Vás přichystány disciplíny nové. Navíc celou soutěž bude vokálně i instrumentálně prokládat trio TO VYMYSLÍME! (navazující na tradiční vystoupení Tres Tequilas – poznámka pro pamětníky). Nechybí ani PAVEL HOUFEK, který jako předskokan celý program odstartuje a jako hlavní hvězda také zakončí. Do Sborympiády se můžete přihlásit už při prezenci sboru nebo během celého sobotního dopoledne v předsálí Rytířského sálu, třeba právě váš sbor naváže na úspěchy těch nejlepších (Všelijak ­– 2014, K dur – 2015) a odnese si z Jirkovského Písňovaru pohár Ventilka Jirkovského.

Za organizační tým sborympiády JAKUB KACAR