Informace pro sbory

Vytvořeno 31. srpen 2014

Vážení přátelé Jirkovského Písňovaru,

zdravíme vás z Jirkova a zasíláme několik potřebných informací.

V současné době máte již všichni možnost editovat svou registraci a nám by se již docela hodilo mít přesnější informace o vašem pobytu (čas příjezdu a odjezdu, zájem o koncert v regionu) a o vašem zájmu o AURIX (zda vyberete a provedete skladbu z naší nabídky) či AURU (zda nám zašlete nějakou vaší skladbu/úpravu, která bude nejpozději před začátkem soutěže k dispozici na webu JP). Stejně tak by se nám hodilo mít co nejdříve k dispozici text o vašem sboru a fotku sboru (potřebujeme je pro přípravu brožury JP).

Informace o počtu jídel a váš přesný repertoár budeme potřebovat až později (stačí do 21. září, kdy se registrace uzavírá).

Váš příjezd budeme očekávat na zámku Červený Hrádek v pátek 3.10. mezi 17 - 18:45 nebo v sobotu mezi 7:30 - 10:00, a to v Zrcadlovém sále (1. patro zámku vedle Rytířského sálu), kde proběhne vaše festivalová registrace.

Zde najdete rozpis vašich soutěžních vystoupení a časů vašich zvukových zkoušek. Při jeho sestavování jsme se snažili zohlednit předpokládané časy vašich příjezdů, požadavky na stravování a samozřejmě také dramaturgii soutěže. Čas vaší akustické zkoušky je třeba striktně dodržet.

Dále je součástí přílohy rozpis sborů pro nedělní koncerty v regionu. Pokud zde váš sbor chybí, nebo na vybraném místě nechce a nemůže zpívat, napište nám to prosím mailem. Snažili jsme se i zde zohlednit pořadí sborů kvůli přejezdům, ale pokud potřebujete, je možné v tomto případě pořadí jakkoli uzpůsobit. Předpoklad je takový, že v neděli všichni, kdo mají o koncerty zájem, sejdou nebo sjedou auty z Hrádku dolů do Jirkova, kde od 13 hodin zazpívá každý sbor asi dvě písničky, případně si zazpíváme i něco společně (koncert Písňovar v podzámčí). Parkování je poměrně snadné - před ZUŠ a v přilehlých ulicích zdarma, za kostelem - 40 metrů od místa koncertu (pódium nemáme) za drobný poplatek. Dalším místem, které lze zkrášlit libým sborovým zpěvem, je kostel svatého Ignáce na chomutovském náměstí, který nám poslouží v případě, že v přilehlém Atriu SKKS (a samozřejmě i jinde ) nebude hezky...Tady jsme (s dovolením) navrhli to, aby vystoupili hlavně větší sbory a ty vokální skupiny, které mají před sebou dalekou cestu. Koncert je od 15 hodin, bude ozvučen a zvukové zkoušky budou možné od 14 hodin. Vzhledem k počtu sborů (8) a přesunu z 5 km vzdáleného Jirkova není v našich silách rozplánovat tyto zkoušky na minutu. Princip je takový, že kdo dřív přijde, ten dřív krátce vyzkouší, aby brzy pochopil, že na koncertě bude stejně všechno jinak, a proto pustí další sbor, aby dospěl k podobnému závěru... Kaplička na Jindřišské pojme "na stojáka" 62 lidí a pravidelně na koncert přichází asi 40 místních posluchačů. Z toho důvodu je vždy plno a na koncert se fyzicky nevejde větší sbor. Vybrali jsme tedy raději menší ansámbly. Pokud však máte zájem o vystoupení na tomto nejmenším, ale nejkrásnějším festivalovém koncertu, napište a nějak to vymyslíme...

Před týdnem se nám naskytla možnost využít k přenocování tělocvičnu internátu SOŠ v Jirkově za 30 Kč za osobu a noc. Pokud máte zájem, napište nám to mailem a vyplňte v registraci. 

Oba sobotní soutěžní bloky a snad i Grand Prix budou nahrávány a v případě zájmu vám za 100 Kč tuto nahrávku před Vánocemi zašleme. Pokud nechcete, aby byl váš sbor nahráván a vaše vystoupení takto dále šířeno, (náklad je asi 25 ks) oznamte nám tuto skutečnost při registraci.

 

V pátek večer po zahajovacím koncertě jste zváni na společenské setkání v Rytířském sále, jehož součástí bude malé pohoštění.

Abyste si mohli lépe rozvrhnout program vašeho pobytu, měli byste také vědět, že v sobotu v 17:00 máte možnost prohlídky zámku Červený Hrádek (pro zúčastněné sbory zdarma). Jirkovské sklepení (místní pamětihodnost) bude pro vás
taktéž zdarma přístupné v neděli 14:00.

Soutěžní vystoupení není ozvučeno. V sále je příhodná akustika a přistavené mikrofony slouží pouze k záznamu soutěžního vystoupení. K dispozici bude na zkoušce i na koncertě clavinova s vyváženou mechanikou a klavír - křídlo. Můžete si na místě vybrat, co použijete. Na jevišti jsou připravené praktikáble (viz fotografie na webu z minulých ročníků) a dirigentský pult. 
 
Za organizátory vás zdraví a těší se  

Luboš Hána